LinkLinkLinkLinkLinkLinkLinkLinkLink

 

varanaviciene

Filologijos studijų pagrindinė vertybė – jų fundamentalumas. Gyvenimas po Universiteto išmokys keistis, priimti naujus iššūkius ir galbūt daryti tai, ko Universitete nemokė. Bet jūs viską įstengsite, juk studijuodami išmokote esminių dalykų. Filologijos studijos globalizacijos fone įgyja ypatingą vertę. Jūs išmanote tai, kas universalėjančiame pasaulyje – išskirtinis dalykas.

Lolita Varanavičienė,
leidyklos TYTO ALBA direktorė

___ 

smilgevisiute

Man klasikinių kalbų studijos suformavo puikų pagrindą šiuolaikinių Europos kalbų mokymuisi. O per lotyniškąją raštiją priartino ir prie Lietuvos istorijos, net prie baltų religijos ir mitologijos šaltinių. Čia sau atvėriau sau artimas Antikos mąstytojų vertybes, puikią literatūrą, be kita ko, ir mane įkvėpusias sritis: senovės graikų muzikos pasaulį, antikinę ir baltiškąją mitologijas. Tai tebegyvena mano viduje ir tapo kūrybinių inspiracijų šaltiniu

Aistė Smilgevičiūtė,
grupės „Skylė“ vokalistė

 
 

ptakauskaiteFilologijos studijos reikalauja daug kruopštaus ir nuodugnaus darbo, bet jei dirbi iš širdies, atsiperka su kaupu. Mano gyvenime ir darbe vis dar pasitaiko ne viena situacija, kai pasinaudoju kažkada dėstytojų duotais patarimais. Būkite smalsūs, ryžtingi ir iniciatyvūs, tik nuo jūsų pastangų ir kūrybiškumo priklausys, kiek naudos gausite.

Aistė Ptakauskė,
scenaristė, prodiuserė, dramaturgė, prozininkė,
JAV–Lietuvos alumnų asociacijos prezidentė

 

braziunas

Matyt, iki šiol esu vienintelis studentas per visą Universiteto istoriją iš „prestižinių“ žurnalistikos studijų perbėgęs į lituanistikos. Per visus gyvenimo dešimtmečius neteko suabejoti: man filologija – neabejotinai tikras išsilavinimas, paliekantis begalines erdves nuolat tobulėti – džiugiai ir visapusiškai.

Vladas Braziūnas,
poetas, vertėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos,
Lietuvių PEN centro narys,
2013 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas

 

kardelisKiekviena mokslininkų karta privalo tarsi iš naujo atrasti Antikos paveldą. Man klasika leido apmąstyti Vakarų civilizacijos pamatus ir ištakas, kritiškai pažvelgti į šiuolaikinio pasaulio realijas, kurias dauguma nesusimąstę priima kaip duotybę. Ar žinote, ko verti klasikiniai gėrio ir grožio etalonai, racionalus mąstymas bei kritinės įžvalgos galia?

Naglis Kardelis,
filosofas, Antikos tekstų vertėjas,
Lietuvių kultūros tyrimų instituto
Šiuolaikinės filosofijos skyriaus vedėjas

 

 

peciulyteTiek vertėjo, tiek žurnalisto profesija man neleido apsiriboti vien kalbos žiniomis – būtina sekti įvykius Lietuvoje ir pasaulyje, neatsilikti nuo aktualijų. Ir kaip žurnalistei, ir kaip vertėjai įgytos lietuvių kalbos kultūros, redagavimo, retorikos žinios man buvo be galo svarbios. Džiaugiuosi galėjusi išmokti ir ne vienos užsienio, ypač prancūzų, kalbos.

Guoda Pečiulytė,
„Lietuvos ryto“ korespondentė Briuselyje,
vertėja, buvusi laidos „Labas rytas“ vedėja

buinovskajaFilologijos studijoms senajame Vilniaus universitete esu dėkinga už rimtą universitetinį išsilavinimą, stiprų pagrindą, kuriuo galiu remtis iki šiol. Gana plačios studijos atveria dideles galimybes rinktis būsimą darbą, atsižvelgiant į kiekvieno gabumus ir polinkius, leidžia atsiskleisti asmenybei. O tai ir yra svarbiausia!

Nijolia Buinovskaja,
Vilniaus Goethe’s instituto Lietuvoje
Kalbos skyriaus vadovė

  

Ingrida GerbutaviciuteVokiečių kalbos studijos man atvėrė kelią į užsienio universitetus, o kartu ir į tolesnes meno studijas. Studijos ir Lietuvoje, ir Vokietijoje reikalavo tikslumo, loginio ir kritinio mąstymo, lavino vaizduotę ir kūrybiškumą. Nors filologiją laikiau didžiausiu nukrypimu nuo išsvajotos profesinės veiklos srities – šokio teorijos, istorijos ir kritikos bei praktikos, visgi šios studijos mane nuvedė tiksliai ten, kur ir norėjau būti.

Ingrida Gerbutavičiūtė,
Šokio kritikė, dramaturgė, lektorė
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos
Šokio ir judesio katedros vedėja

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos